8 Aralık 2016 Perşembe

Yeni bir yıla adım adım yürümek.........

Zaman hızla akıp giderken.........

 Yeni bir yıldan beklentilerimizi yeniden değerlendirmenin, yaşama karşı bakış açımızı yeniden gözden geçirmenin tam da zamanı.

Tertemiz bir yıla başlamanın sevincini yaşarken, koca bir yılı sevinciyle üzüntüsüyle geride bırakmanın burukluğunu da yaşıyor insan.

 Her ne kadar yılın bu ayında geçen yılın muhasebesini yapsamda yeni bir yıla hazırlanmanın coşkusunu da hep yaşarım yaşatmaya da çalışırım.

Bu sene  kızımın "evinde " (çok büyük haz alarak) kızımla beraber ağacımızı süsledik..Biraz da dışarıları ışıklandırdık yalnız hava felaket soğuk -30  -35 leri yaşıyoruz buna rağmen insanlar bahçelerini, sokaklarını nasıl bir coşkuyla hazırlıyorlar anlatamam.


 

  

Ateş olurda kestane olmaz mı? Kestaneler iyi çıkmadı o ayrı mesele :)

 

Kestane olur da çay olmaz mı? Çay mükemmel di:):)

  

Ben de vakit buldukça   evin her köşesine  her gün yeni bir şeyler ilave ediyorum, ayrıca böyle şeylerle uğraşmaktan da çok zevk alıyorum.


Not:
Bu postu geçen hafta hazırlamıştım yayına vereceğim saatlerde maalesef ki yine ülkemde çok acı, elem, keder verici olaylar yaşandı.:(  :(  Kor düşen yüreklere, söylenecek, yazılacak hiç bir cümlenin kifayetli olacağını düşünemiyorum.