8 Temmuz 2016 Cuma

İnatçı lekeye pratik çözüm.....

Meyvelerin çok olgun ve sulu olduğu bir mevsimdeyiz e bi de bayram geçirdik çeşit çeşit ikramlar derken.... sizleri bilmem ama ben çok özendiğim bir kıyafetime kesin birşeyler ya dökerim ya da bir yerlere takarım.

Gömleğimde oluşan bu lekeyi çıkarmak için çok uğraşmama rağmen maalesef başarılı olamadım. Gömleğide gözden çıkarmaya kıyamadım. Tek çare lekenin üstünü bi şekilde kapatmak geldi aklıma. Bi zamanlar çok yapardım, o zamanlar leke çıkaran ürünler bu denli çok yoktu gerçi şimdi çok da ne oldu? Yine lekeyi çıkaramadım o da ayrı konu.

Önceden atıl durumdaki bir gömlekten kesip çıkardığım bu armayı lekenin üzerine gizli bir dikişle tutturdum. Aslında makinaylada dikiş gecebilirdim ama biraz tembellikten olsa gerek elde diktim. E fena da durmadı galiba.

Çocuklar küçükken çok yapardım bu uygulamayı leke veya yırtılma olmuş kısımları bu şekilde kamufule edeip örgü çiçek , böcek, veya kumaşlar üzerindeki şekilleri kesip kumaşa aplike etmeye bayılırdım çok zevkli bir çalışma olurdu hep benim için.

Umarım bu çalışma belki birgün işinize yarar.

Geçmiş bayramınız kutlar daha huzurlu ve çoşku dolu bayramlar umuduyla............