18 Nisan 2015 Cumartesi

Almanya / Heidelberg

Heidelberg, Almanya'nın en eski (1386) üniversitesinin bulunduğu şehirdir. Heidelberg üniversitesi tıp ve eczacılık açısından Avrupa'nın en önemli üniversitelerinden biri.

Şehri ikiye bölen Neckar Nehri ve sarayı ile birlikte, Almanya'nın en romantik (Wage der romantik) kenti diye anılmaktadır.

 
Ö

Heidelberg sarayı

Heidelberg'in en eski taş köprüsü (1788)
Kaleden şehre bakış.
I
 
Yerel güneş saati.

Sarayın eczanesi.

Şehrin ortasından geçen Neckar Nehri.

Sevgililerin köprü üzerinde kalplerine kilit vurdukları köşelerden biri.:)

 

 

 

6 yorum:

 1. Özgün mimarisi olan Avrupa kentlerini seviyorum ve çok da imreniyorum. Ne yazık ki bizde özgün mimariyi koruma çabası hiç yok. Bir de kenti bölen akarsu varmış, daha ne olsun. Görmek isterdim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Buradaki güzellikleri sizlerle paylaşmaktan, sizlerinde buna güzel yorumunuzla eşlik etmenizden çok haz duyuyorum bunu bilesiniz. Nerede akarsu bulursam hemen oraya yöneliyorum çünkü en güzel duyguları, dilekleri, düşünceleri akarsuların daha çabuk ilettiğini hissederim. Kucak dolusu sevgiler.

   Sil
 2. Gezgin kovacım şu anda en iyisini sen yapıyorsun gezdiğin yerlerdeki resimleri paylaşarak bizlerede güzellikleri yaşatıyorsun çok teşekkürler sana

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende size çok teşekkür ediyorum, güzel yorumunuzla bana eşlik ediyorsunuz.Sevgiler.

   Sil
 3. Bak burayı daha çok sevdim gezginim...Romantik ,aşk severim ben....aşk şehriymiş daha ne olsun ki :)) İyi gezmeler....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok haklısın bi an düşündüm hani sanada çok yakışır. Çok sevgilerimi gönderiyorum güzel insan.

   Sil