22 Nisan 2015 Çarşamba

Almanya / Mannheim

Mannheim, Ren ve Neckar nehirlerinin kesiştiği Yukarı Ren Bölgesinde konuşlandırılmıştır.
Dünyada yapılan önemli icatların bazıları Mannheim'de yapılmıştır. 1817'de bisiklet, 1886'da benzinli otomobil, 1921' de traktör ve 1929'da da roket uçağını içat etmişlerdir.

Mannheim'de bulunan "Luis Park " kültür ve olağınüstü doğa güzelliklerine sahip, aynı zamanda da Avrupanın en iyi parklarından biri.

Gerek doğasıyla gerekse içinde barındırdığı penguanlar, flamingolar, iguanalar, mini timsahlar, kaplumbağalar, çok şeşitli kelebek ve kuşlar, su altı canlılarını yakından görme şansınız oluyor.

Kısacası tüm aile bireylerinin rahatlıkla gidip bu muhteşem parkta; göl üzerinde küçük tekne turları yapıp veya kavisli yürüyüş parkurlarında dolaşıp piknik yapabiliyorlar. Bir güzel şeyde çocuklu ailelerin senede iki kez, özürlü insanlarında her zaman üçretsiz bu parkdan faydalanmaları.

Kucak dolusu selam segilerimi gönderiyorum.Ağaç köklerinin dışa vuruş şeklini enteresan buldum.
Almanyanın en büyük leylek koloni yuvaları var bu parkta
Kakao ağacı (ilk defa gördüm)
Taşlar çeşitli hayvan figürleri şeklinde kazınarak mağara ortamı yaratılmış.

Mannheim'in simgesi Su Kulesi.

6 yorum:

 1. ohhhhhhh ...keyifle gezinmis kadar oldum.
  muhtesem guzel kareler,,,sevgiler bahcemden:)gezdigin her yere..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Cihancığım gezintinin sana keyf vermesine çok sevindim. Buradaki çiçek böçek ve bendenden senin bahçeye ilkbaharın tüm güzelliklerini yolluyorum.

   Sil
 2. insanın burada icatlar yapası gelir tabi :))) Çok güzel...

  YanıtlaSil
 3. Bayıldım her kare ayrı bir güzel ,kelebek, kökler,huzur daha ne olsun. cennet Türkiyemin güzelliklerini de böyle sindirebilsek mahvetmeseler ne güzel olur.

  YanıtlaSil
 4. Hatice hanım size yürekten katılıyorum. Her baktığım yerde, her yaşadığım olayda bunlar benim ülkemde olsa veya benim ülkemde de yapılsa ne güzel olur diye düşünürüm. Ülkemizin değerini bilp koruyanın ne kadar olduğu önemli.

  YanıtlaSil