11 Aralık 2014 Perşembe

Arkamda bıraktıklarım....

Bugün kışlık eve geçmek için toparlanmaya başladık, toparlanmak da ne demek gören evden taşınıyorlar sanacak. Senenin 8 ayı yazlık evde yaşayınca ne gidecek ne kalacak derken araba tıka basa dolmuş oluyor. Tabi bu arada sinirler tavan yapmış durumda arada bey le ufak ufak atışmalar "Bu araba hep böyle dolumu olacak" gibi sitemleri duymamazlıkdan gelerek toplanmaya devam, aslında benim anlatmak istediğim bu değildi ama nereden buraya geldim anlıyamadım. Her neyse beni asıl üzen başlıkda da belirttiğim gibi arkada bıraktıklarım. Yazlık evlerde her kapını kapanması onların aç kalıp ölüme terk edilmeleri oluyor. Bazı kişilerin yazın bakacağım diye getirilip giderken de sokağa bıraktıkları bu hayvanlara çok üzülürüm. İnsanlar varken varlıklarını fazla hissetmiyorsun herkez gittikden sonra 20 - 30 kedinin sokakda başıboş kalması yarı aç yarı tok yaşamaları.En can alıcı yeride bu hayvanlar ev ortamına alıştıklarından dolayı sokakda yaşamayı çok da bilemiyorlar gibi düşünüyorum, kedi besliyenler bunu daha iyi bilirler afaki konuşmuş da olmuyayım. Aslında yazılacak çoooook şey varda en iyisi ben burada nokta koyup, herkese selam olsun diyeyim.

Doğa her daim sevgisini bize sunduğu gibi biz de doğada bulunan canlı cansız her şeye sahip cıkıp seveip koruyalım derim.

 

8 yorum:

 1. Kolay gelsin. Oldukça zor olmalı.

  Kedilerin hali ise çok üzücü :( Köpekler de yaşıyor bunu. Çoğu kışı atlatıp bir dahaki yazı göremiyor ne yazık ki.. Yemek veren yerlere gidip çaresizce dolanıyorlar. Uzun ve soğuk kış günlerinde bir de açlık sorunu yaşıyorlar, düşünün artık hallerini.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet köpekler de aynı durumda siz de iyi bilirsiniz ki kediler sokakda daha çaresiz şöyleki karınlarını doyuracak birşeyler verdiğimde köpeklerden kedilere birşey kalmıyor, belki komik olacak ama bazen aralarında kalıp sen ye sen dur gibi hareketlerle idare etmek için mücadele ediyor sonrada tırsıp geri çekiliyorum. Birkaç sene önce ısıracağını hiç beklemediğim bir sokak köpeği tarafından ısırılınca biraz ister istemez sokak köpeklerine daha mesafeli duruyorum, daha doğrusu korkuyorum.

   Sil
 2. Blogda işin lay lay lom tarafındayım ama bu konularda çok hassasım ve doluyum elimden geldiğince bir şeyler yapmaya çalışıyorum su ve yemek kapları koyarak çocuklarımı bu konularda eğiterek ama keşke daha fazlasını yapabilsem sanada çok teşekkür ederim hayvanlarla ilgili duyarlılığın için eminim çok daha güzel şeyler yapıyorsundur bunu hissedebiliyorum ayrıca yerleşme işinde kolaylıklar diliyorum dilerim herşey gönlünce olur çok sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Meltem'ciğim en güzel şeyi yapıp çocuklara o duyguyu aşılaman olmuş. Ben defazla birşey yapamıyorum bu konuda ancak dek geldiğimizde karınlarını doyurmak biraz da sevgi göstermekden başka. Çok sık yer değiştirdiğimizden dolayı devamlı alıp bakamıyorum zira kızım dan bilirim bir hayavana bakmanın mesuliyetinin ağır olduğunu. Çocukluğum kedili köpekli evde geçti bahçe müsait aile kalabalık olunca sorun olmuyordu biri bir yere gitse diğer evde kalan bakıyordu ah ah çok gerilere gittim. Çok öptüm.

   Sil
 3. Haha hep aynı eşlerle durum demek ki:) hayvanlar konusundaki duyarlılığınız içiin de tebrik ederim sizi.Bırakın hayvanları insanlara dahi acımayıp duyarsız kalan bir toplum olmakta yol alırken sizler gibilerin varlığına şahit olmak umutlandırıyor beni.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel yorumunuz için teşekkür ederim. Sevgiler.

   Sil
 4. cocuklugumdan beri en huzurlu yaz tatillerimi gecirdigim ev:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ceren'im teyzesinin bir tanesi güzel yorumun beni çok duygulandırdı. O ev huzur içinde sizleri hep bekliyor olacak . Çok öptüm.

   Sil