11 Haziran 2014 Çarşamba

Baharın coşkusu

Hani hep baharın gelmesini bekliyordum ya nihayet sonunda bahar geldi. Her yer yeşillendi, ağaçlar yapraklandı. Çiçekler yerlerine kondu. Sebzelikler fideler ekildi. Tabi bende ektim bu arada onuda belirteyim.

E... Diyeceksinizki ne var bunda baharda olması gereken şeyler. Doğru yer Türkiye olur ise tamam. Canada da çok farklı sizler orada baharı yaşayıp yazı beklerken, biz burada daha yeni bahara girdik. Burada İlkbaharla Sonbar kısa geçişler halinde yaşanıyormuş. Beş altı ay kış kısa aralıklarla devamlı kar yağıyor.

Mayıs ayı ortasıda hava yarı güneş yarı gölge derken etraf kısa bir sürede bayaz dan yeşile döndü. Meğer karın altında ne güzellikler varmış. Bir anda çimenler, laleler, zambaklar ismini bilemediğim bir çok çicekler insanlara gülümsediler tabii insanlar da onların çoşkusuna bahçe süs objeleriyle eşlik ettiler.

Banada çok haz duyarak onları seyretmek ve de fotoğraflarını çekmek kısmet oldu. Bir kaçını sizinlede paylaşmak istedim.

Günleriniz bahar çoşkusu tadında geçsin.

4 yorum:

 1. Görüntüler çok güzel gerçekten sizin bakış açınızla daha da güzelleşmiş şimdiden keyifli hafta sonları diliyorum sevgiler.

  YanıtlaSil
 2. Çok teşekkür ederim. Güzel yorumunuz için. Hafta sonunu istediğiniz şekilde geçirmenizi diliyorm.Sevgiler.

  YanıtlaSil
 3. Fotoğraflar harika işler bu kez Türkiye'de de değişik... Bizde de dün dolu vardı :)

  YanıtlaSil
 4. Çok teşekkür ederim. İklimlerde değişti galiba.

  YanıtlaSil