23 Haziran 2014 Pazartesi

Bahçe işleri.

Bugün güzel bir güne merhaba dedik. Kahvaltıdan önce ekmiş olduğum sebzelerimizi ve çiçeklerimizi suladık:)) Akabinde güzel bir kahvaltı edip işe devam dedik.

Önce evin arka bahçesindeki decki (oturma yerini) eşim zımparaladı kızımla ben de boya işine yardım edip kısa bir sürede bitirdik.

Daha sonraki günlerde de bahçe çitlerini boyamayı düşünüyoruz.

Buralarda bahçeleri sevimli yapan bahçe çitlerinin tahtadan oluşu.Hiç taş duvar veya beton duvar görmedim. Oldum olası ahşap olan herşeyi daha sıcak bulmuşumdur.

Kızım bahçeye birşeyler ekmeyi çok istedi. Bizde küçük de olsa bir bahçe yaptık. Birkaç da saksıdan faydalanarak bir kaç şey ektim. Bunlardan nane,maydanoz,roka ve sogan yemeğe başladık. Bir kaç dalda olsa mutlu ediyor insanı emeğinin karşılığını alması.

Umarım diğer sebzeleri de yiyebiliriz. Çünkü burada ani hava değişimleri oluyor. Yağmur, fırtına ve dolu geçişleri arkasına kızgın bir güneş derken, bırak sebzeleri insanların bile kimyası değişiyor bir anda.

İnsanlar burada bahçelerine sebze ekmektense hazır alıp yemeyi tercih ediyorlar. Çıldırmışçasına çiçek , böcekle uğraşıyorlar tabii oda ayrı bir güzellik. Burada anca iki ay kadar yaz mevsimi yaşanıyor onuda iyi değerlendirmeye çalışıyorlar.

İşte ben de bu şartlarda yaptığım bahçemin bir kaç fotoğrafını paylaşmak istedim.

Sevgiyle kalın.

 

6 yorum:

 1. ne mutlu size tadını çıkarın hayatınızın yaa :)

  YanıtlaSil
 2. Çok teşekkür ederim.Sevgiler.

  YanıtlaSil
 3. Her şey çok güzel:) Keyfiniz daim olsun!

  YanıtlaSil
 4. Teşekür ederim. Sizin yorumunuzu burada görmek bana daha ço keyf verdi. Sevgiler.

  YanıtlaSil
 5. ama bloguma baksan yaaa sana bişi var kii :)

  YanıtlaSil
 6. Hemen baktım bloğuna. Beni samimi bulup ismimi oraya yazman beni çok mutlu etti.Bende senin sıcacık samimiyetinden dolayı sana tekrar yürekten teşekkür ederim. Sevgiyle kal.

  YanıtlaSil